Mała, sztuczna inteligencja, niby nic, a jednak przyciąga uwagę. Dodatkowo porusza się tak, jak go zaprogramujemy i puszcza świecące oko. Ten tajemniczy stwór, a dokładnie mówiąc stwory opanowały nasz oddział przedszkolny.
W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki powitały małych, nieziemskich gości o niecodziennej nazwie Ozoboty. Cóż to takiego? Małe, ale bardzo inteligentne roboty, które poprzez świetną zabawę wprowadziły najmłodszych w świat nauki programowania. Ten mały robocik ma na swoim koncie niemałe zasługi - jest zdobywcą tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywcą głównych nagród w kategorii „Best Robot” na międzynarodowych targach w USA: „Consumer Electronics Show” w 2015 r. oraz „International Toy Fair” w 2014 r. Z tym małym robocikiem bawiliśmy się w programowanie, poszerzaliśmy wiedzę w zakresie orientacji przestrzennej. Zdaliśmy sobie sprawę, że jest to odpowiedzialne zadanie. Rysowaliśmy robocikowi kod pod czujnym okiem Pani Aleksandry Wrońskiej z piotrkowskiej firmy „Kreativ”, by nasz inteligentny przyjaciel w całości wykonał odpowiedni ruch na kratce - pojechał prosto, przyśpieszył, zwolnił, skręcił w lewo i prawo. Ozoboty jeszcze bardziej wprowadziły naszych uczniów w świat nowoczesnych technologii, tak istotnych w życiu współczesnego człowieka. Idea stojąca za Ozobotami jest zgodna z ideą nowoczesnej edukacji STEM, czyli edukacji interdyscyplinarnej skupiającej na tzw. naukach przyszłości: przyrodzie (Science), technologii (Technology), inżynierii (Engineering) i matematyce (Mathematics). Programując z wykorzystaniem Ozobotów uczniowie oswoili się z nowoczesną edukacją i w praktyczny sposób doświadczali powiązania pomiędzy teorią a praktyką: używając kodu programowali urządzenie, które działa w rzeczywistości.
Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Bożenie Nowak - Justynie za tą wspaniałą możliwość, by obcować z tak inteligentną i nietuzinkową technologią.
Filmik z zajęć:
Dnia 16.02.2018 r. oddziały 0 - III (w liczbie 74 uczniów) naszej szkoły udały się do Piotrkowa Tryb., do hali sportowej "OSIR" w Alejach 3 Maja, na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie krasnali" przedstawianą przez aktorów z Łodzi. Aktorzy w trakcie przedstawienia w aktywny sposób zapraszali uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy (śpiewania piosenek z inscenizacją ruchową).
Na koniec odbyło się losowanie nagród dla uczniów z wcześniej przygotowanych losów. Wśród wylosowanych szczęśliwców naszej szkoły byli: Adam Patury - o.II, Lena Dajcz - o.I, Franciszek Szwedo - o.III.
Opiekunami wycieczki były panie: Ewa Wiśniewska, Małgorzata Cukiernik, Anna Kwiatkowska, Beata Dudek, Anetta Błaszczyk.
Organizatorem wyjazdu była Elżbieta Ogrodniczak- Kozłowska.
14 lutego 2018 r. odbyły się w naszej szkole „Walentynki”. Uczniowie kl. IV b Karol i Magda rozdawali listy składane wcześniej do magicznej skrzynki walentynkowej. Został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową. W typowaniu zwycięzców brał udział Patryk Stanisz, uczeń kl. VII. Nagrody otrzymali: Ludwik Jagodziński kl. IV b, Oliwia Skorupka kl. VI, Iza Gaik kl.VII, Patrycja Dajcz kl.V, Magdalena Makowska kl.IV b, Iga Henc kl.III, Antoni Sobala kl.I, Pola Jagodzińska Oddział przedszkolny i Zuzanna Mamełka kl.I. Przyznaliśmy także dwa wyróżnienia Sebastianowi Migowskiemu z kl. IV a i Lenie Dajcz z kl. I. Organizatorem była p. Anna Strzopa-Machulska. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim biorącym udział w zabawie bardzo dziękujemy.
W dniu 13.02.2018 r. w " Ostatki" w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na "najbardziej pomysłowy strój karnawałowy". Na każdej przerwie przedstawiciele SU puszczali muzykę dyskotekową, przy której bawili się uczniowie naszej szkoły. Przebrani byli oni w fantastyczne stroje ostatkowe. Do tej zabawy dołączyli się nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, którym nie brakowało pomysłu na ciekawe stroje. Podczas przerw jury w składzie n-li, uczniów - przedstawicieli SU wybrało najciekawsze stroje karnawałowe. Na apelu ogłoszono wyniki konkursu. Nagrody- batony, otrzymało 20 uczestników konkursu, tj.wśród uczniów: Magdalena Kawnik, Wiktoria Kawnik, Mariusz Klimczyk, Lena Dajcz, Patrycja Rebzda, Hanna Bałecka, Roksana Jamorska, Anna Kiełbasa, Iga Henc, Alicja Kiełbasa, Antonina Pawlak, Hanna Wrońska, Zuzanna Chała, Jan Bogusławski, Szymon Adamczyk, Iga Kędziora oraz pracownicy i n- le: Beata Dziadczyk, Anetta Błaszczyk, Izabela Dybała, Elżbieta Mosińska. Pozostali przebrani w ciekawe stroje otrzymali wyróżnienia - po cukierku. Słodycze zostały zakupione z funduszy SU i szkoły.
Organizatorami konkursu były panie: Elżbieta Ogrodniczak - Kozłowska, Anna Strzopa - Machulska.
W poniedziałek 12 lutego odbył się w naszej szkole Kiermasz Ciast. Członkowie Koła Małego Wolontariatu sprzedawali smakołyki przygotowane wspólnie z mamusiami w swoich domach. Zebraliśmy 191,00 złotych!!!! Za te pieniądze kupiliśmy od Samorządu Uczniowskiego cegiełkę - tym samym dołożyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Chcemy pomóc Oliwii zebrać pieniądze na wózek inwalidzki.
Serdecznie dziękuję każdemu rodzicowi, który przygotował wspaniałe wypieki. Włożył w nie, nie tylko produkty, ale serce i świadomość, że komuś tym pomaga. Wszystkie ciasta sprzedały się w ciągu kilku przerw!!!!! ;-)
Mam nadzieję, że nasz kolejny Kiermasz Ciast, który odbędzie się 8 marca 2018 r. będzie równie udany. Tym razem będziemy pomagać Wiktorii Jurga, której rodzice i Fundacja Mam serce zbierają pieniądze na operację biodra. Termin operacji wyznaczono na 7 maja 2018 r., a jej koszt to 100 tysięcy złotych!!! Ogromna kwota! My nadal zbieramy dla Wiktorii plastikowe korki od butelek, ale to za mało. Trzeba się spieszyć, bo czas ucieka, dlatego PAMIĘTAJMY 8 MARCA 2018 R. – KOLEJNY KIERMASZ CIAST!!!
Uczniowie klas IV – VII naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na Temat Zdrowia i Jego Ochrony „Meditest” organizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Spośród 35 uczestników naszej szkoły dwie uczennice klasy VII, Oliwia Baranowska i Amelia Bijoch, zajęły bardzo wysokie, bo 6 lokaty w kraju, natomiast pozostali uplasowali się w pierwszej trzydziestce. Gratulujemy tak wysokich wyników. Uczniów do konkursu przygotowała p. Bożena Nowak – nauczycielka przyrody i biologii.
Kochają nas, rozpieszczają, są cierpliwi i wyrozumiali, wybaczają wszystkie błędy - dziadkowie - to właśnie dla nich najmłodsi i Ci nieco starsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarostach zaprezentowali swoje umiejętności i śpiew.
Dzieci, które wcieliły się w 12 miesięcy składały dziadkom szereg życzeń płynących z ich małych serduszek, zaś Ci starsi uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie zdolności przedstawiając zabawny skecz o babci i dziadku. Nie zabrakło baśniowych krasnali i wróżki, którzy pomogli dziadkom w ich codziennych obowiązkach i trudzie. Dzieci zaśpiewały szereg piosenek takich jak: „Tango dla babci”, „Kiedy babcia była mała”, „Gimnastyczna wyliczanka” i inne.
Trud i poświęcenie uczniów zostało docenione przez babcie i dziadków, którzy nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Dziadkowie i babcie na zakończenie otrzymali od swych wnuczek i wnusiów pierniki zrobione własnoręcznie.
Organizatorki (p. Małgorzata Cukiernik i p. Ewa Wiśniewska) pragną serdecznie podziękować wszystkim rodzicom i pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu akademii. Natomiast dzieciom za piękne stroje, śpiew i recytację wierszy.
Uczniowie naszej szkoły, biorą udział w akcji wychowawców świetlicy z całej Polski, która polega na wysyłaniu pocztówek z pozdrowieniami do innych świetlic.
Ideą wiodącą akcji jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji, promowanie własnej szkoły oraz regionu. Dzięki udziałowi w tej akcji, dzieci będą mogły poznać najdalsze zakątki Polski, wzbogacić swoją wiedzę na temat naszego kraju, poznać nowe miejsca, a także nawiązać kontakt z rówieśnikami.
Często zapominamy o tym, że takie pocztówki są czymś trwałym, mogącym się stać wspaniałą pamiątką na długie lata. Bywa i tak , że każda pocztówka niesie ze sobą jakąś historię i ma duszę, a czytanie ich jest magicznym momentem dla odbiorców. Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że jest to bardzo ciekawa forma komunikowania się z innymi osobami, aby w późniejszym czasie również one podtrzymywały tą tradycję.
Kilka pocztówek już otrzymaliśmy, z czego się bardzo cieszymy i czekamy na kolejne:).
Organizatorem akcji jest wychowawca świetlicy: p. Anetta Banaszczyk.
13 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anetty Banaszczyk i p. Izabeli Dybały pojechali na pełnowymiarowy tor łyżwiarski, który znajduje się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych, aktywnego stylu życia i oczywiście dobra zabawa. Wszyscy z ogromnym zapałem wjechali na taflę lodową. Jedni doskonalili swoje umiejętności, inni dopiero zaczynali swoją przygodę z łyżwami, ale byli też mistrzowie, którzy na łyżwach śmigają już od najmłodszych lat. Wyjazd sprawił uczestnikom ogromną frajdę i zakończył się oczywiście wspólnym posiłkiem w McDonalds. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach świetlicowych brali udział w konkursie plastycznym „Mój krajobraz”. Organizatorem konkursu był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Piotrków Trybunalski.
Celem konkursu było podniesienie świadomości uczniów na temat roli, jaką pełni w życiu człowieka otaczająca przestrzeń, promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu a także skłonienie do refleksji nad tym, jaki krajobraz chcielibyśmy zostawić następnym pokoleniom. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kalendarze na 2018 rok, zawierający prace konkursowe, a szkoła otrzymała podziękowania za udział w konkursie. Organizatorem przedsięwzięcia była mg Anetta Banaszczyk – wychowawca świetlicy.
W dniach 10-12 stycznia 2018r. samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach pod opieką p. Anny Strzopy-Machulskiej brał udział w akcji charytatywnej. Byliśmy wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze przekazaliśmy p. Włodzimierzowi Kaźmierczakowi koordynatorowi akcji w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy.
W dniu 21 grudnia 2017 r. szkoła poddała się magii świąt. Na spotkanie wigilijne przybyli:
- Święta są po to, by spędzić czas z bliskimi i przypomnieć sobie o tym, co ważne. Zamiast myśleć o pracy, zajmijmy się tym, na co w codziennej gonitwie nie mamy czasu. Zatrzymajmy się, wyciszmy, spójrzmy na siebie inaczej. Bądźmy ze sobą. Ubierzmy razem choinkę, zaangażujmy się w przygotowanie Wigilii. Nie wstydźmy się okazywać sobie uczuć i śpiewać kolęd. Nieważne, że nie każdemu wychodzi. Ważne, że robimy to razem. Słuchajmy siebie, rozmawiajmy i idźmy całą rodziną na pasterkę. Nie złośćmy się na siebie, nie poganiajmy. To nasze relacje z bliskimi, serdeczność i życzliwość budują świąteczną atmosferę. Pamiętajmy, że wspólne świętowanie wzmacnia rodzinne więzi. Pozwala zapomnieć o wielu przykrych sprawach, przebaczyć dawne urazy. Jest to czas obdarowywania się prezentami i pokazywania sobie, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni. Doceńmy ten piękny, wyjątkowy czas.
- Kochani, na nadchodzące Święta i Nowy Rok życzę, by tych pięknych i głębokich wzruszeń nie zabrakło w Waszych sercach i rodzinach, niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Was okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia. Niech bliskość wyjątkowych osób, z którymi je spędzicie, dostarczy Wam siły na podjęcie wyzwań nowego roku i mierzenie się ze wszystkim, z czym przyjdzie Wam się mierzyć. Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w Waszej pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia – mówiła dyrektor szkoły.
Spotkanie uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów klas IV – VII przygotowanych przez panie: Aleksandrę Biedroń – Pawlak i Magdalenę Pryczak.
W tym dniu odbyło się również uroczyste otwarcie ekopracowni pod nazwą „Eko – zakątek”, która została
utworzona ze środków pozyskanych z WFOŚiGW w Łodzi, Fundacji Oświatowej „Jarosty” i Rady Rodziców szkoły. Poświęcenia miejsca dokonał ksiądz proboszcz tutejszej parafii. Nowa sala lekcyjna, wyposażona m. in. w sprzęt multimedialny, laboratorium mikroskopowe, stół demonstracyjny do przeprowadzania doświadczeń, tematyczną fototapetę oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne do nauki biologii, chemii, geografii i przyrody, będzie sprzyjać nauczaniu poglądowemu i umożliwi pełne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnej. Uczniowie będą mogli w różnorodny sposób prezentować wyniki swoich badań, doświadczeń i obserwacji, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami z rówieśnikami.
W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na „Najładniejszą kartkę świąteczną”. Technika prac była dowolna. Pomysłowość wykonawców kartek nie miała granic.
Nagrody otrzymali: Patrycja Pęczak, Nikola Klauz, Marta Dróżdż, Zuzanna Makowska, Antoni Sobala, Zuzanna Adamczyk, Lena Dajcz.
Wyróżniono także prace: Jana Bogusławskiego, Mai Gierczak, Mateusza Gąsiora, Oliwii Żegnałek, Michała Adamczyka i Antoniny Szwedo.
Wybrane kartki wraz z życzeniami świątecznymi zostały wysłane do sponsorów i przyjaciół naszej szkoły. Konkurs zorganizowała p. Anna Strzopa – Machulska.
Szkolnymi etapami konkursów w układaniu figur oraz brył przestrzennych na czas zakończyliśmy tegoroczną realizację projektu mPotęgi „Inspirująca matma 3 – Bryły”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VI, którzy zajęli czołowe miejsca w rozgrywkach klasowych. Uczniowie mieli ułożyć po 7 zadanych wzorów. Rywalizacja była bardzo zacięta – czasami o zwycięstwie decydowały ułamki sekund. W klasach starszych zwyciężyli: uczennica klasy V Nikola Klauz - miejsce I, Kinga Kierasińska z klasy VI - miejsce II i Marcel Głowacki z klasy V - miejsce III. Klasy IV rywalizowały układając mozaiki (z ubiegłorocznej edycji projektu). Najszybsi okazali się: Jolanta Kierasińska z klasy IVa - miejsce I, Mateusz Wężyk, również IVa – miejsce II oraz Artur Krasoń z klasy IVb – miejsce III.
Oprócz rywalizacji, dla dzieci chętnych zorganizowano zajęcia, podczas których układały samodzielnie wymyśloną "rzeźbę" z klocków zestawu Polydron Mix. Uczniowie pracowali w grupach 3 - 5 osobowych. Wykazali się pomysłowością i dużą wyobraźnią. Ale przede wszystkim była to dla nich okazja do spędzenia ze sobą czasu po lekcjach przy wspólnej zabawie. Powstałe figury można było podziwiać w nowo powstałej pracowni ekologicznej.
Wszyscy uczniowie biorący udział w szkolnych etapach projektu otrzymali dyplomy uczestnictwa. Dla najlepszych były drobne upominki, a zwyciężczyniom wręczono , zakupione z przyznanej przez sponsora puli pieniędzy, gry „Sudoku obrazkowe”.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie projektu w szkole były panie – Bożena Nowak i Magdalena Pryczak. Sponsorem wszystkich edycji mPotęgi jest mBank.
W związku z obchodami Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca sylwetkę wybitnego prozaika. Odgrywając scenkę rodzajową, uczniowie kl. V przypomnieli ważne wydarzenie, jakim było przyznanie Wł. St. Reymontowi literackiej Nagrody Nobla. Na przedstawienie "przybyli" bohaterowie "Chłopów", którzy, jak na weselu Boryny, zatańczyli krakowiaka. Uroczysty apel był zwieńczeniem cyklu działań związanych z Rokiem Reymonta. W szkole zorganizowano m.in. wystawę fotograficzną popularyzująca Noblistę z 1924r., ekspozycję jego książek oraz wycieczkę do Prażek i Lipiec Reymontowskich. Organizatorem przedsięwzięć była p. Marzena Kaźmierczak.
W dniu 12.12.2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji "Boże Narodzenie" dla klas I-III i oddziału przedszkolnego. Wzięło w nim udział 27 uczestników. Uczniowie przygotowali wiersze o tematyce bożo- narodzeniowej. W przerwie, kiedy szanowne jury w składzie: p. dyrektor Bożena Nowak-Justyna, p. Magdalena Sikora i p. Aleksandra Biedroń- Pawlak wybierało zwycięzców, uczniowie pięknie śpiewali kolędy "Wśród nocnej ciszy ", "Dzisiaj w Betlejem", " Lulajże Jezuniu". Po obradach jury ogłosiło wyniki konkursu i wręczono nagrody. Nagrodzeni zostalii: Antoni Sobala kl.I, Lena Dajcz kl.I, Iga Piskorz kl.I, Angelika Klauz kl.II, Natalia Trawczyńska kl.II, Stanisław Masiarek o.p.; natomiast wyróżnieni zostali: Antoni Nowak kl.I, Stanisław Nawrocki kl.I, Martyna Dziubecka o.p. i Mariusz Klimczyk o.p. Organizatorami konkursu były: p. Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska oraz p. Anna Strzopa-Machulska.
W poniedziałek, 13 grudnia, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy IKEA Purchasing Services Poland z Warszawy. Pracownice działu marketingu obdarowały wszystkie dzieci upominkami mikołajkowo – świątecznymi, a 60 uczniów, którzy brali udział w ogłoszonym przez firmę konkursie plastycznym „Maluj z IKEA” otrzymało nagrody. Rysunki naszych dzieci zostały wykorzystane do nowego katalogu firmy, a także ozdobiły ściany biura IKEA, które mieści się obecnie przy Alei Krakowskiej 61. Wystawa prac dzieci była okazją do przybliżenia pracownikom firmy historii powstania szkoły w Jarostach. Nasi goście zostali obdarowani przez społeczność szkolną własnoręcznie wykonaną kartką świąteczną z życzeniami, symboliczną choinką i ręcznie malowaną bombką. Panie zapewniły, że te podarunki ozdobią główną siedzibę firmy.
W sobotę, 9 grudnia, w późnych godzinach popołudniowych, uczniowie klasy III, wraz z rodzinami i wychowawczynią, panią Anną Kwiatkowską, udali się w „Podróż do Betlejem”. To półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.
Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem, nic już nie wygląda tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem, doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji Szlachetnej Paczki i zakupili choćby jeden produkt z listy potrzeb tej rodziny. Słowa wdzięczności skierowane są do każdej z tych osób. Po raz kolejny udział w akcji „Szlachetnej Paczki” był dla nas lekcją wrażliwości i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Większość z nas odrobiła tę lekcję na „szóstkę”.
W sobotę 9.12 pedagog szkolny wraz z p. Szymonem Pabichem i wolontariuszem Szlachetnej Paczki osobiście przekazali zebrane rzeczy rodzinie, dla której przygotowywaliśmy Szlachetną Paczkę. W tym roku udało nam się zebrać 16 paczek, kopertę z bonami do Smyka (na kwotę 250 zł – zbiórka od oddziału przedszkolnego i klasy III) i bon podarunkowy CCC (na kwotę 150 zł – pieniądze zebrane do puszki). Rodzina przyjęła nas bardzo serdecznie. Były łzy radości i ogromny uśmiech na twarzy szczęśliwego dziecka. Nie przypuszczali, że spełnimy każde ich marzenie. Szczególnie Mikołaj był zaskoczony ilością paczek – wszystkie papiery dokładnie pozrywał z kartonów i radośnie rozrzucał po pokoiku. Oczywiście, na koniec wszystko posprzątał.
Podziękowaniom ze strony mamy i syna nie było końca – bardzo, bardzo za każdą rzecz, za każdy zebrany grosik – dziękują. Dla nich to ogromna pomoc. Mikołaj kilka razy prosił, byśmy podziękowali dzieciom, co też czynię – Dziękujemy Wam kochani uczniowie i Waszym rodzicom!!! Mikołaj też zanosił paczuszkę dla potrzebującej rodziny, gdy u niego w szkole była zbiórka – wie, że trzeba się dzielić tym co się ma, bo są tacy, którzy mają jeszcze mniej niż on. Dobro powraca!
To spotkanie pozostanie w pamięci na zawsze – pokazało ono, że warto pomagać, warto się dzielić, warto być dobrym dla innych – ludzie to doceniają!
Jeszcze raz dziękujmy wszystkim, którzy potrafią się dzielić i pomagać. Szczególne podziękowania przekazujemy Paniom - Jolancie Chała, Alicji Krasoń, Agacie i Katarzynie Franczak i Marioli Trojan – za ufundowanie najbardziej wartościowych prezentów (okulary do czytania i okulary na co dzień, odkurzacz, klocki lego). Dziękujemy naszym uczennicom za popakowanie prezentów. Dziękujemy panu Szymonowi Pabichowi za pomoc przy dostarczeniu paczek oraz Radzie Rodziców, za wkład finansowy i zakup wielu potrzebnych produktów.
6 grudnia uczniowie oddziału IV A byli na wycieczce w Łodzi. Głównym punktem programu była wizyta w EC1, gdzie oglądali wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Uczniowie wyruszyli w interaktywną podróż po ścieżkach wiedzy i inspiracji najwybitniejszego artysty w historii Europy. Oglądali ponad 70 eksponatów, 40 historycznych modeli, brali udział w ciekawych doświadczeniach, oglądali i słuchali instalacji multimedialnych. Poznali również „Polskich Leonardów” i ich innowacyjne dokonania. Będąc w pobliżu Dworca Fabrycznego uczniowie mieli okazję zajrzeć do nowego budynku i zobaczyć jak dziś wygląda nowoczesny pawilon dworca. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni Ogrodu Botanicznego, gdzie uczniowie zobaczyli egzotyczne rośliny (m. in. palmy, bananowce, kakaowce), nakarmili rybki i żółwie. Tam też spotkali samego Mikołaja, który podarował każdemu książeczkę o najpiękniejszych łódzkich parkach. Na zakończenie wycieczki cała grupa wybrała się do Mc Donalda na ciepły posiłek. Największą atrakcją okazały się być maski Mikołaja i balony, które uczniowie pozabierali do domów. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Organizatorem wyjazdu była pani Bożena Nowak, wychowawca oddziału. Opiekunem była również p. Beata Dudek.
7 grudnia uczniowie oddziałów V-VII też wyruszyli do Łodzi w celu zwiedzania w/w światowej wystawy "Leonarda da Vinci -Energia Umysłu" w EC1. Dodatkowo brali udział w godzinnych zajęciach sportowych w Parku Trampolin SALTOS w Łodzi, gdzie pod okiem trenera mogli wykazać sie swoimi zdolnościami akrobatycznymi. Ostatnim punktem programu była oczywiście restauracja McDonald, gdzie każdy znalazł dla siebie coś dobrego:) Opiekunami podczas wyjazdu były: p. Aleksandra Biedroń-Pawlak, p. Magdalena Pryczak, p. Marzena Kaźmierczak oraz p. Magdalena Sigorska.