SPIS TREŚCI

  • Projekt klasy II i III

    Uczniowie klasy II i III wraz  ze  swoimi wychowawcami brali udział w projekcie: „Tworzymy, Piszemy, Wysyłamy - z rówieśnikami w Polsce kontakt mamy!”. Celem było nawiązanie korespondencji listownej między uczniami równoległych klas ze szkół w Mysłowicach (woj. śląskie) i Futory (woj. podkarpackie). Uczniowie przez cały rok szkolny wymieniali ze sobą korespondencję. Nawiązali nowe znajomości z rówieśnikami, a także doskonalili umiejętności pisania listów. Dowiedzieli się wiele na temat zwyczajów i tradycji  kultywowanych w różnych regionach naszego kraju. Mamy nadzieję, że zawarte nowe przyjaźnie będą pielęgnowane przez kolejny rok. Koordynatorem projektu była Małgorzata Cukiernik

  • Wycieczka dwudniowa klas V - VII

    W dniach 14 - 15 czerwca grupa uczniów klas starszych przebywała na wycieczce. W programie było: zwiedzanie Muzeum Chleba w Radzionkowie, Kopalnia i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Gorach oraz ZOO i Park Rozrywki "Legendia" w Chorzowie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii chleba i sposobach jego wytwarzania, o znaczniu chleba dla człowieka na przestrzeni wieków, o szacunku, jakim każdy z nas powinien go otaczać. Obejrzeliśmy wystawę narzędzi i sprzętu gospodarstwa domowego sprzed lat, a także spróbowaliśmy swoich sił w wytwarzaniu chleba. Wypleciony własnoręcznie i upieczony chlebek otrzymaliśmy na dalszą drogę.

    Następnym punktem programy była wizyta w kopalni i sztolni w Tarnowskich Górach. Ciężka praca górników i warunki, w jakich spędzali 12 godzin dziennie nie są już dla nas czystą abstrakcją - widzieliśmy to na własne oczy i na własnej skórze odczuliśmy ciemność, wilgoć i zimno podziemnych korytarzy. Raczej nam się tam nie podobało... Dobrze, że na koniec dnia zakwaterowano nas w Domu Górnika i poczęstowano smacznym, a przede wszystkim ciepłym posiłkiem, który przywrócił nam siły. Dzięki temu wieczór także był pełen wrażeń!

    Drugi dzień zaczęliśmy spacerkiem po tarnogórskim rynku i śniadaniem, a zaraz potem udaliśmy się do Chorzowa, na spotkanie z wieloma gatunkami zwierząt i roślinnością ogrodu zoologicznego. A kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w największym na Śląsku parku rozrywki. Oj działo się! Urządzenia "Legendii" dostarczyły nam skrajnych emocji - strach i przerażenie mieszały się z radością i ekscytacją. Niektórzy szybko mieli dość. Większość jednak po kilka razy korzystała z kolejnych atrakcji. W międzyczasie, na terenie parku zjedliśmy obiad i po 5 godzinach trzeba było ruszać w drogę powrotną do domów, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice! 

    To był bardzo udany wyjazd! Pogoda i humory dopisały, spędzone ze sobą dwa dnia pozwoliły nam lepiej sie nawzajemn poznać, a najważniejsze - cali i zdrowi wróciliśmy do Jarost! Bardzo dziękujemy organizatorom i paniom, które się nami opiekowały - Teresie Sipie, Magdalenie Pryczak i Marzenie Kaźmierczak. 

     

  • Linowe atrakcje

    Odwagę, charakter, zwinność i męstwo można szlifować tylko poprzez wielkie czynny. Idąc tym tropem przedszkolaki z Jarost postanowiły ruszyć w poszukiwaniu przygód i zabawy do Rodzinnego Parku Przygody nad Pilicą (parku linowego) mieszczącego się w Tomaszowie Mazowieckim.

    Już Tarzan z powieści Burroughsa wiedział, że poruszanie się za pomocą lian jest ekscytujące. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego chcąc poczuć zew natury, smak przygody postanowiły skorzystać z linowych przejazdów oraz imponującego placu zabaw Madagaskar. Tu nie zabrakło prawdziwych atrakcji: toru przeszkód zabezpieczonego siatkami, drabinki, ścianki wspinaczkowej, dmuchanego zamku, domku z kuchennymi atrybutami dla dziewcząt i prawdziwych pojazdów dla chłopców. Oderwać się od ziemi mogliśmy dzięki trasie przejazdowej dla najmłodszych. Ci nieco odważniejsi z nas za dodatkową opłatą podnosili swoją tężyznę fizyczną, orientacje, koncentracje i pewność siebie poprzez przejście trasy niskiej - gdzie do pokonania było 18 przeszkód umieszczonych na wysokości 1,5 m do 2 m. Kołysaliśmy się na linie jak Tarzan, pokonując trasę w beczce czy deskorolce. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy najpierw wyposażyli nas w uprząż, a później gruntownie nas  przeszkolili. Nigdy już nie zapomnimy o tych emocjach, przeżyciach, adrenalinie, ekscytacji, w które wzbogacił nas tomaszowski park linowy.

    Wielkie podziękowania dla Pani Beaty Klimczyk za zakup prowiantu, za opiekę nad dziećmi dziękujemy Pani Klauz-Kowalskiej, Pani Zielińskiej, Pani Szczegielniak, Panu Jagodzińskiemu. Wasza pomoc i chęć współpracy z nauczycielem jest bezcenna!!!      

  • XV Festyn Rodzinny

    W ubiegłą sobotę (9.06.2018) w naszej szkole odbył się XV Festyn Rodzinny.  Nauczyciele, Rodzice i sponsorzy oraz przyjaciele szkoły przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci. Była gala konkursu plastycznego „Oddajesz krew – ratujesz życie” organizowana w naszej szkole przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Krwinka”, turniej wiedzy o krwiodawstwie, występy grupy tanecznej „SIMARE”, występy młodych szkolnych talentów, przejażdżki bryczką, turniej warcabowy, rodzinne turnieje sportowe, konkurs wiedzy o szkole, biegi z dziennikiem, giełda upominkowa, dmuchane zamki, pokazy strażackie, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawy z kurtyną wodną, wystawa samochodów ciężarowych, kuchnia polowa, potrawy z grilla, wata cukrowa, żurek staropolski, grochówka, pajda chleba ze smalcem.

    Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, pan Waldemar Banaszczyk – radny Gminy Moszczenica, pani Marlena Głowacka – Wężyk i pan Jan Dziemdziora – radni Rady Miasta Piotrkowa Tryb., przedstawiciele policji i straży pożarnej. Gościem specjalnym na Festynie była pani Martyna Kupczyk z programu „Nasz nowy dom”, która wręczała naszym dzieciom nagrody w konkursie „Mam talent!” i opowiadała o swojej pracy w telewizji.

    Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzieciom wspaniałej zabawy,  a w szczególności: firmie IKEA, firmie POLANIK z Piotrkowa Tryb., panu Arturowi Cholewie z firmy Coco-Cola, firmie BJOR z Piotrkowa Tryb., firmie Blachy Pruszyński ze Rzgowa., państwu Tomczyńskim i Kucharskim za udostępnienie pojazdów ciężarowych, właścicielom pizzerii „Przystanek Pizza” z Wielunia, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z Jarost,  Radzie Rodziców i pracownikom naszej szkoły.

  • Festiwal Piosenki Ludowej - po raz czwarty

    „Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają, bo ludzie źli, ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” - tymi słowami dyrektor szkoły – Bożena Nowak – Justyna powitała uczestników  IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ludowej.

    W tym roku z piosenkami ludowymi  zmierzyli się  uczniowie ze szkół:  w Babach, Jarostach,  Srocku, Moszczenicy, Proszeniu,  Szynczycach i Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim.

    Zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

     

    1. Pan Marceli Piekarek – Gospodarz Gminy Moszczenica
    2. Pan Zdzisław Miękus – przedstawiciel Starostwa Piotrkowskiego
    3. Pan Andrzej Kacperek – Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Tryb.
    4. Pan Jerzy Korytkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy
    5. Pan Krzysztof Bylinka – muzyk, kulturoznawca i animator kultury w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe

    Konkurs przebiegał  w dwóch etapach. Najpierw publiczność obejrzała  występy uczniów klas I – III, potem  klas IV – VII.  Należy podkreślić fakt, że większość wykonawców zaprezentowała się w przepięknych strojach ludowych, a poziom Festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy. Dobór repertuaru jest również coraz bardziej urozmaicony. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała smaczne kanapki i słodkie drożdżówki oraz herbatę. Nad oprawą muzyczną festiwalu czuwał  niezastąpiony Ireneusz Kaźmierczak z GOKiS w Moszczenicy.

    Jury nagrodziło następujących wykonawców:

    W kategorii klas I – III

    Polę Tomaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

    Aleksandrę Jakusek i Angelikę Caban ze Szkoły Podstawowej w Babach

    Stanisława Nawrockiego ze Szkoły Podstawowej w Jarostach

    W kategorii klas IV – VII

    Maję Nowak i Klaudię Fałek  oraz Julię Kowalską ze Szkoły Podstawowej w Babach

    Annę Dziubałtowską ze Szkoły Podstawowej w Szynczycach

    Martę Kujawską i Igę Wężyk  oraz Patrycję Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Jarostach

    Wiktorię Bujak ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

    Aleksandrę Jagodzińską, Oliwię Justynę i Bartosza Kabzińskiego ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy

    Jury przyznało również wyróżnienia

    W kategorii klas I – III

    Martynie Wojakowskiej i Julii Uszakow ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

    Kacprowi Cichurze ze Szkoły Podstawowej w Babach

    Zuzannie Adamczyk, Angelice Klauz i Natalii Trawczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Jarostach

    Zespołowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Proszeniu

    W kategorii klas IV – VII

    Krystianowi Cabanowi ze Szkoły Podstawowej w Babach

    Zespołowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Srocku

    Zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Proszeniu

    Mateuszowi Wężykowi i Stanisławowi Masiarkowi ze Szkoły Podstawowej w Jarostach

    Lenie Kabzińskiej i Julii Cieśliczce ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Tryb.

    Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

    Gratulujemy  laureatom, dziękujemy wszystkim za udział, składamy serdeczne podziękowania komisji konkursowej, akustykowi p. Ireneuszowi Kaźmierczakowi, nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców i pracownikom szkoły zaangażowanym  w organizację uroczystości. Mamy nadzieję, że nasz festiwal dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i chwil pełnych radości płynących z obcowania z kulturą ludową. Do zobaczenia za rok!

  •  W piątek 8 czerwca 2018 r., tuż przed godziną 10.00, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". W sali numer 15 zebrało się kilkunastu uczniów, którzy przynieśli swoje ulubione książki i je czytali. Była też spora grupa tych, którzy słuchali, ochotników czytających wiersze słynnej poetki i patriotki Marii Konopnickiej oraz wybrane przez siebie utwory Jana Brzechwy, polskiego poety żydowskiego pochodzenia. Do głośnego czytania zgłosiły się: Maja Gierczak i Patrycja Dajcz, które regularnie udzielają się w Kole Przyjaciół Biblioteki oraz chętni uczniowie Rafael Fatyol i Stanisław Nawrocki. Swój ulubiony wiersz przeczytała też pani Anna Kwiatkowska, wychowawczyni oddziału III. Łącznie w akcji wzięło udział 117 uczniów i 8 nauczycieli, czyli 125 osób.

    Podsumowaniem akcji było wręczenie nagród najaktywniejszym w roku szkolnym 2017/2018 czytelnikom. Otrzymali oni pamiątkowy dyplom, książkę i zakładkę z wygrawerowanym imieniem i hasłem: "Miłego czytania ...".

    Nagrodzeni, to: Stanisław Miśkiewicz (oddział przedszkolny), Zuzanna Mamełka, Helena Wojciechowska i Kornelia Błaszczyk (oddział I), Aleksandra Jagodzińska, Karina Kaczmarek, Alicja Kulik i Iga Henc (oddział III), Maja Gierczak (oddział V) i Kinga Kierasińska (oddział VI). Gratulacje!!!!!

  • Zawody sportowe

    25.05.2018r. nasza drużyna dziewcząt rywalizowała w Sieradzu w Półfinałach Wojewódzkich w Piłce Nożnej. Niestety, zabrakło nam chyba trochę sił i szczęścia. Minimalnie lepsze okazały się rywalki. Mimo wszystko naszym dziewczętom należą się duże brawa!

    8.06.2018r. w Kutnie chłopcy wzięli udział w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Gabor Fatyol z kl. V zajął bardzo dobre II miejsce w rzucie piłką palantową, a Adrian Kamiński - III miejsce w biegu na 200m. Serdecznie gratulujemy!

  • Festiwal Piosenki Religijnej

    23 maja w szkole w Brzozie odbył się VI Festiwal Piosenki Religijnej, w którym wzięło udział około stu pięćdziesięciu uczniów z różnych szkół. Naszą reprezentowali Stanisław Masiarek i Mateusz Wężyk z klasy IVa oraz Izabela Gaik i Marta Kujawska z klasy VII. Chłopcy wystąpili jako zespół "Wesołe nutki" i w kategorii grupie wiekowej IV - VII, w kategorii "duet muzyczny" zajęli II miejsce! Wyróżnienie wyśpiewała również Iza Gaik, w kategorii "soliści". Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów i serdecznie im gratulujemy!

  • Motoryzacyjny Dzień Dziecka

        W poniedziałek uśmiechała się nie jedna buzia przedszkolaka z Jarost, a to nie bez przyczyny. Z werwą ruszyliśmy spod szkoły w Jarostach do posiadłości Państwa Klimczyków. Tam czekał już na nas z rozgrzanym do czerwoności silnikiem pojazd terenowy Mitsubishi Pajero. Przejazd takim pojazdem to nie lada gratka, zarówno dla małego, jak i dużego fana motoryzacji i samochodów. Moc kreatywnej zabawy, której brakuje nam na co dzień, uświetniła ten dzień. Graliśmy w kapselki, pokonywaliśmy z gracją tor przeszkód z oponami, jeździliśmy na czas na rowerze, zjeżdżaliśmy z nietypowej zjeżdżalni, mogliśmy odbyć przejażdżkę na quadzie i można by tak wyliczać bez liku. Oprócz tych emocji i wrażeń zgromadzeni rodzice wraz z Państwem Klimczyk zadbali o królewski posiłek, stół uginał się pod prowiantem, i to dosłownie. 

    Serdecznie dziękujemy Państwu Klimczykom za zaproszenie i gościnę oraz moc atrakcji, o których nie zapomnimy przez długi czas. Paniom Szczegielniak, Klauz-Kowalskiej, Jagodzińskiej, Kawnik za opiekę i pomoc przy organizacji imprezy, wszystkim rodzicom za chęć uczestnictwa ich dzieci w niesamowitej i wyjątkowej zabawie.

  • Akcja czytelnicza

    Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyniesienia jednej książki
    i wspólnego czytania 8 czerwca /piątek/ o godzinie 10.00 w sali 15
     

    https://czytamy.org/

    jak-czytam-2018-A4.pdf

  • Zajęcia kulinarne Oddziału Przedszkolnego

    Razowy, żytni czy biały, jedzony w czasach starożytnych jako maca, dziś pulchny, mięciutki, wzbogacony dodatkami - nikt we współczesnych czasach nie wyobraża sobie zjedzenia śniadania bez pysznego, zdrowego chleba. Taki właśnie chleb wedle receptury naszej Pani Beaty Dziadczyk - kierownika gospodarczego szkoły stworzyli mali piekarze z oddziału przedszkolnego. 1 kg mąki pszennej, 0,5 kg mąki żytniej i tyle możemy zdradzić z tajemnej receptury pysznego i zdrowego chleba wypiekanego już tradycyjnie w naszej szkole przez Panią Beatę. Tym razem mogliśmy wraz z nią stworzyć wspólnie chleb na zaczynie ze zdrowymi dodatkami: ziarenkami siemienia, dyni, słonecznika, otrąb pszennych, płatków owsianych górskich. Warto było czekać jak rósł, rósł i rósł w piekarniku szkolnym, by na drugi dzień skosztować go. Wszyscy uczestnicy chlebowego biesiadowania aż oblizywali się ze smakiem, a po bochenkach zostały tylko okruszki. Serdeczne podziękowania dla Pani Beaty Dziadczyk za cierpliwość, poświęcenie cennego czasu oraz niezwykłą pasję z jaką przekazywała młodym piekarzom tajemną recepturę chleba. Rodzicom dziękujemy za przygotowane wcześniej składniki. Pomysłodawcą spotkania była wychowawczyni oddziału przedszkolnego - pani Ewa Wiśniewska.

  • Dzień Mamy!

    Obchody Dnia Matki w naszej szkole odbyły się w dniu 25.05.2018 r., w sali gimnastycznej, o godz.14.00. Tę uroczystość środowiskową  dla Mam przygotowali uczniowie z klasy I, IV B, IV A. W programie uczniów znalazły się: recytacje wierszy, scenki dramowe, monolog muzyczny pt. "Mama ma zmartwienie", w wykonaniu uczennicy kl. IV A  Zuzanny Chały wraz ze swoją mamą: występ solowy ucznia kl. I - Stanisława Nawrockiego, śpiewającego piosenkę "Poczytaj mi mamo" oraz piosenki o mamie śpiewane przez wszystkich uczniów.  Na koniec dziewczynki z klas I, IV B, IV A zatańczyły dla mam taniec dyskotekowy do nagrania Ricky'ego Martina pt. "Vente pa ca"  oraz wręczyły przygotowane przez siebie upominki - Serca (z napisem: "Kocham Cię Mamo"). Pani dyrektor Bożena Nowak - Justyna podkreśliła ważność tego dnia recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego " Spotkanie z Matką". Następnie wszystkie mamy zostały zaproszone na herbatkę i ciasteczko. W tak miłej atmosferze uroczystość dobiegła końca. Organizatorami Dnia Matki były panie: Anna Strzopa - Machulska, Elżbieta Ogrodniczak - Kozłowska.

  • III Piknik Nauki i Techniki

    W dniu 23 maja 2018r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w III Pikniku Nauki i Techniki „Explorer” w ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.

    Tegoroczny "Explorer" to 70 stanowisk wystawców i około półtora tysiąca odwiedzających ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

    Piknik dał wyjątkową okazję do obcowania z techniką i nauką w niecodzienny sposób – można było uczestniczyć w wielu pokazach, zgłębiać tajniki archeologii i daktyloskopii, samodzielnie wykonać doświadczenie chemiczne, wyprodukować niewielki odlew, zmierzyć wysokość drzewa, rozszyfrować zagadkowe pojęcia, sprawdzić własną kondycję fizyczną i popisać się sprawnością.  

    W budynkach szkoły, na boisku i na dziedzińcu czekały na zwiedzających stoiska m.in. policji, WORD, Nadleśnictwa Piotrków, UJK, Politechniki Częstochowskiej, muzeum w Piotrkowie, Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie, Żandarmerii Wojskowej, Związku Strzeleckiego "Strzelec", CKP w Piotrkowie, a także wielu firm m.in. grupy Famur, Haeringa oraz stowarzyszeń, które łączy pasja np. Klubu Motocyklowego Quo Vadis.

    Po szkole i stanowiskach wystawców gości oprowadzali uczniowie Piomy, którzy współorganizowali wiele atrakcji podczas pikniku np. wymyślali quizy i zabawy.

    Opiekunami podczas wyjazdu były panie: Aleksandra Biedroń-Pawlak, Beata Dudek oraz Magdalena Sigorska.

  • Zawody lekkoatletyczne w Kleszczowie

    21 maja 2018r. uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunem, p. Izabelą Dybałą, uczestniczyli w Wojewódzkich Zawodach Lekkoatletycznych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego dla szkół podstawowych na stadionie w Kleszczowie. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów.  Pomimo dużej konkurencji udało im się wywalczyć jeden medal. Gabor Fatyol - uczeń klasy V, zajął II miejsce w kategorii rzut piłką palantową. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególne brawa dla naszego medalisty!

  • Gminny Konkurs Ortograficzny w Babach

    18 maja 2018r. trzyosobowa grupa uczniów oddziału III: Alicja Kulik, Iga Henc i Kajetan Klauz- Kowalski , pod opieką wych. Anny Kwiatkowskiej, brała udział w VIII Gminnym Konkursie Ortograficznym klas I- III, który odbywa się w Szkole Podstawowej w Babach. Dzieci bardzo przeżywały swój udział. Nie przywiozły żadnej nagrody, ale na pocieszenie dostały od organizatora upominkowe długopisy i dyplomy. Na długo zapamiętają bardzo miłą atmosferę. Cieszyły się ,że mogły zobaczyć inną szkołę w naszej gminie i poznać uczniów z innych szkół. Przekonały się, że muszą  włożyć jeszcze dużo pracy w zgłębianie tajników polskiej ortografii. 

  • W poszukiwaniu talentów....

    15 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego programu "Mam talent". Uczniowie wszystkich oddziałów mogli zaprezentować komisji konkursowej swoje zdolności i pasje. Zgłosiło się 50 uczestników. Relacja w pliku. mam_talent_informacja_na_strone.docx

  • Profilaktyka

    8 maja 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne pt.: „Debata” dla uczniów oddziałów IV – VI  oraz  „Marihuana – prawda i mity” dla uczniów oddziału VII. W spotkaniu oddziałów V i VI udział wzięło 31 uczniów, z oddziału  IV a i IV b uczestniczyło 30 uczniów, a z  oddziału VII – 21 uczniów. Łącznie w spotkaniach wzięło udział 82 uczniów. Doświadczony psycholog poprzez rozmowę kierowaną i stosowanie metod aktywizujących wzmacniał postawy pro – abstynenckie uczniów. Przypominał im o tym, jakie szkody w ludzkim ciele i życiu czyni alkohol, marihuana oraz inne używki. Poszerzył ich wiedzę o nowe informacje. Kształtował postawy uczniów i wartości, jakimi powinni się w życiu kierować.  Odradzał wczesną inicjację alkoholową lub narkotykową.  Informował uczniów o konsekwencjach prawnych, jakie grożą młodym ludziom sięgającym po używki. Opowiadał o tragediach nastolatków, którzy zbyt wcześnie zaczęli pić lub ćpać i przekreślili swoją szansę na normalne życie. Wspólnie z uczniami wypracował ciekawe sposoby na nudę i na zabawę, które nie zaburzają świadomości i postrzegania rzeczywistości.

  • Agroturystycznie!

    Klasa I w dniu 7.05.2018 r. udała się na wycieczkę do Agrogospodarstwa "Pod Skałką" w Przybynowie, koło Częstochowy. W programie dla dzieci odbył się: słodki poczęstunek (ciastka, cukierki, pączki, herbata), wizyta w Zwierzyńcu (największy prywatny Zwierzyniec w woj. Śląskim), zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej- chata z XIX/XX w.,warsztaty edukacyjne dla dzieci "Skąd się bierze mleko?", poczęstunek (kiełbaski z grilla), wata cukrowa oraz na zakończenie dla chętnych wizyta w sklepie z pamiątkami. Uczniowie pełni wrażeń i emocji wynieśli  dużo wiedzy z odbytej wycieczki. Organizator wycieczki - pani  Elżbieta Ogrodniczak-Kozłowska, a opiekunem była pani Anetta Banaszczyk.

  • Klasa II w Warszawie

    7 maja  2018 r.  uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Ależ to była atrakcja! Zobaczyć i dotknąć koszulki swego idola, usiąść na miejscu trenera podczas konferencji prasowej czy siedzieć w fotelach zawodników wychodzących na murawę Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych ze stadionem. Kolejnym punktem  na trasie naszego zwiedzania był Plac Zamkowy , Starówka, Plac Kanonia z ogromnym dzwonem. Widzieliśmy także pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Kultury i Nauki. Na koniec byliśmy w kinie 6D. To były niezapomniane chwile. Drugim opiekunem była pani Beata Dudek.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach
    ul. Leśna 14
    97-310 Moszczenica
  • tel./fax 44 742 12 13

Galeria zdjęć

Partnerzy