SPIS TREŚCI

  • Pierwszoklasiści ślubują!

    W dniu 27. 10. 2017 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Na tę uroczystość zostali zaproszeni : pani dyrektor Bożena Nowak - Justyna, wójt gminy Moszczenica -  Marceli Piekarek, radny - Waldemar  Banaszczyk, proboszcz parafii w Karlinie - Roman Kurzdym, Zarząd Fundacji Oświatowej Jarosty - Beata Dziadczyk, rodzice uczniów klasy pierwszej, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie, pracownicy SP w Jarostach. Uczniowie klasy pierwszej wraz z uczennicami kl.VII przygotowali inscenizację z piosenkami pt" Żółtodzioby", podczas której pierwszaki zostały zamienione przez wróżki w żółtodzioby. Żeby stać się prawdziwymi pierwszakami, musieli zdobyć umiejętności w krainach edukacyjnych (polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, muzycznej), aby zostać przyjętymi w poczet społeczności uczniowskiej. Następnie uczniowie klasy pierwszej, goście i rodzice udali się na poczęstunek. 

    Zwyczaj sadzenia drzewka  przez pierwszaków został przesunięty na wiosnę, ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową.

    Wychowawczyni - Elżbieta Ogrodniczak- Kozłowska

  • "Szumi las wokół" ....

    24 października 5-osobowa grupa uczniów z klasy III brała udiał w konkursie ekologiczno-czytelniczym "Szumi las wokół" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Piotrkowie Trybunalskim.

    Konkurs składał się z 3 etapów:

    1. Quiz wiedzy o lesie

    2. Test ze znajomości utworów literackich

    3. Praca plastyczna z niespodzianką.

    Uczniowie: Natalia Błaszkowska, Julia Filipek, Alicja Kulik, Zuzanna Pirek i Kajetan Klauz-Kowalski mimo, że nie zajęli czołowego miejsca wrócili szczęśliwi, bo jak mówią najważniejsza była dobra zabawa i nowe doświadczenie. Zadeklarowali swój udział w kolejnym konkursie.  Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika pamiątkowy dyplom i piękne książki o tamatyce przyrodniczej.

    Opiekunem uczniów była p. Anna Kwiatkowska.

  • Rajd rowerowy!

    W ubiegłą sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym w ramach akcji ,,Dzień bez samochodu''. Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Anettą Banaszczyk i Izabelą Dybałą wyruszyła spod  budynku szkoły o godz. 8.30. Trasa rajdu obejmowała miejscowości: Jarosty, Karlin, Kosów, Michałów.

    Część tej trasy prowadziła przez drogi gruntowe, przecinające pola, łąki i piękne lasy, gdzie rowerzysta jest najbliżej przyrody. 20 kilometrowej wędrówce towarzyszyła wymarzona, słoneczna aura. Celem rajdu było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego i poznanie naszego regionu.

  • Dzień Edukacji Narodowej!

    13 października 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyło się spotkanie nauczycieli, nauczycieli- emerytów oraz pracowników administracji i obsługi. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze samorządowe: Pan Marceli Piekarek – Wójt Gminy Moszczenica, Pani Iwona Pietrzkowska – Przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica, Pan Waldemar Banaszczyk – radny z naszego terenu, Rada Rodziców wraz z przewodniczącym Panem Marcinem Adamczykiem oraz zarząd Fundacji Oświatowej „Jarosty”.

    W pierwszej części uroczystości głos zabrała pani Dyrektor, Bożena Nowak- Justyna, która mówiła o trudnej pracy pedagogów, o tym, że uczniowie potrzebują mądrych przewodników po współczesnym świecie. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, bo jak mówił Jan Kochanowski: „i bogactwa czasem giną, lecz nauki nie przeminą”. Głos zabrali także zaproszeni goście, składając pracownikom oświaty serdeczne życzenia i podziękowania za trud włożony w ich codzienną pracę.

    Następnie uczniowie przyznawali Oscary i Certyfikaty nauczycielom w różnych kategoriach. Pani Dyrektor otrzymała Oscara Honorowego przyznanego przez Całą Szkolną Rodzinę oraz Certyfikat Przynależności do Elitarnego Klubu Zdobywców Oscara w kategorii Strażniczka Poprawnej Polszczyzny. Inne kategorie to: Mikrofon Roku, Płonąca Strzała, Debiut Roku, Sokole Oko, Anielska Dusza, Złota Rączka, Złoty Pazurek i Złota Piła.

    Wyróżnieni nauczyciele poczuli się jak na gali w Hollywood, stąpając po czerwonym dywanie przy dźwiękach muzyki „We are the champions”.

    Na zakończenie uroczystości Przewodniczący Rady Rodziców Pan Marcin Adamczyk oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pracownikom naszej szkoły słodkie upominki.

  • Warszawa!!!

    W dniu 10 października 2017r. uczniowie klasy III, IVa i IVb z wychowawcami: p. Anną Kwiatkowską, p. Anną Strzopą-Machulską, p. Bożeną Nowak i p. Aleksandrą Biedroń-Pawlak pojechali na wycieczkę jednodniową do Warszawy. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą VIP, przejazd metrem, odwiedzenie pomnika Syrenki nad Wisłą, obiad w studenckiej stołówce w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, spacer po ogrodach znajdujących się na dachu BUW, dwugodzinna zabawa w Centrum Nauki Kopernik oraz spacer po Starym Mieście.

    Zdjęcia z wyjazdu w naszej galerii!

  • Biegi przełajowe w Wolborzu

    W sobotę 7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXII Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS im. Wojciecha Świątka w Wolborzu. W imprezie uczestniczyło ponad 800 osób z 9 województw. Gościem specjalnym był medalista olimpijski Artur Partyka.
    Biegi odbyły się w malowniczych plenerach zespołu parkowo-pałacowego Pałacu Biskupów Kujawskich oraz stadionu TS „Szczerbiec” Wolbórz. Celem było zachęcenie młodzieży do biegania, które jest nie tylko modne, ale także potrzebne dla zdrowia. Opiekunami grupy były: Anetta Banaszczyk i Izabela Dybała.

     

  • Światowy Dzień Uśmiechu


    W tym roku święto to przypadło na 6 dzień października. Przypomnijmy!!!

    Święto istnieje w kalendarzu już od 1999 roku i jest obchodzone w pierwszy piątek października.
    Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył “smileya” - słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.

    Niestety, to święto nie jest bardzo rozpowszechnione. Postanowiliśmy zmienić ten fakt i poinformować uczniów naszej szkoły, że jest takie wesołe święto. Jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

    W tym dniu uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali samoprzylepne ,,smiley face”, a na przerwach dzieci czytały żarty, kawały, których treść widniała na żółtych kartkach w różnych miejscach szkoły. Nasze przesłanie brzmiało:

    Postarajcie się chociaż dzisiaj zapomnieć o polityce, narzekaniu, tłoku w autobusie i brzydkiej pogodzie. Zróbcie dobry uczynek i pomóżcie uśmiechnąć się drugiemu człowiekowi.

    Trzeba przyznać, że to był sympatyczny dzień:)

    Pomysłodawcami akcji były panie: Anetta Banaszczyk i Izabela Dybała.

     

  • Koło garncarskie

    A koło się toczy…

       We wtorkowe popołudnie (tj. 3 października 2017 roku) uczniowie naszej szkoły mieli okazję zakręcić kołem, ale było to koło nietypowe bo gancarskie. Mistrz gancarstwa, który tajniki tej sztuki odziedziczył z pokolenia na pokolenie - Pan Jarosław Arkuszyński z niezwykłym ciepłem, serdecznością i dowcipem opowiadał nam o tym już rzadkim zawodzie.

    Tańcząca na kole glina przy pomocy Pana Arkuszyńskiego zamieniała się w skarbonki, wazoniki, miski i miseczki oraz talerzyki. Ta wymagająca skupienia i precyzji sztuka bardzo wyciszyła, uspokoiła i ucieszyła naszych uczniów, co zresztą widać było po ich zadowolonych minach. Teraz trzy dni leżakowania i własnoręczne wyroby trafią do naszych domów, by cieszyć oko i służyć przez długie lata.

    My z radością informujemy, że w warsztatach wzięło udział ponad 50 uczniów. Dziękujemy!!!

    Organizatorem spotkania była wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by warsztaty mogły się odbyć w naszej szkole.

  • Dzień pełen wrażeń!

    29 września to dla nas w tym roku dzień wyjątkowy - bardzo dużo się w naszej szkole dzisiaj działo! Odbyła się kolejna akcja "Sprzątania Świata", przy której zawsze Rodzice organizują nam Święto Pieczonego Ziemniaka (i kiełbaski). Oprócz tego, w klasach, obchodziliśmy Dzień Chłopaka, a najlepsi zawodnicy (chłopcy z klas V-VII) wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej, który zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły. Rywalizowaliśmy z drużynami ze Srocka, Bab, Moszczenicy i Gazomi. Nasi chłopcy (pod opieką pani Izabeli Dybały) spisali się bardzo dobrze, ale niekorzystnym "zbiegiem okoliczności" , w ostatnim momencie półfinałów straciliśmy bramkę i tym samym zajęliśmy III miejsce. Zwyciężył zespół ze Srocka, a II miejsce zajęła drużyna z Moszczenicy. Gratulujemy i dziękujemy za wyrównaną walkę. Wspomnianym wyżej wydarzeniom towarzyszył jeszcze Szkolny Turniej Tabliczki Mnożenia, który odbył się w ramach światowych obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia. Szczegóły w wiadomości poniżej.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas IV-VII wzięli udział w wirtualnym konkursie - meczu, który udostępnia aplikacja matzoo.pl. Rywalizacja miała na celu propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Dodatkowo cała akcja zachęcała do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W czasie 1, 2 lub 3 minut trzeba było jak najszybciej wskazać prawidłowy wynik podanego iloczynu dwóch liczb (w zakresie 100). Dzieci radziły sobie różnie - jedne bardzo dobrze, inne trochę gorzej, a niektórym trema przeszkodziła w uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów. Zwyciężył Alan Zając (uczeń klasy VI), drugie miejsce zajął Kamil Gandziarowski, a trzecie - Natalia Ratalewska (oboje z klasy VII). Dla wszystkich liczyła się jednak dobra zabawa i pokonywanie własnych ograniczeń. Za rok każdy będzie miał kolejną szansę! A do tego czasu - dorosłych i dzieci zachęcamy do ćwiczenia rachunku pamięciowego! Organizatorkami akcji były panie Bożena Nowak i Magdalena Pryczak. Najlepsze wyniki: Swiatowy_Dzien_Tabliczki_Mnozenia.docx

     

  • Podziękowanie

  • Wycieczka śladami Wł. Reymonta

    26 wrzesnia 2017 roku uczniowie klas V-VII uczestniczyli w wycieczce, której celem była popularyzacja sylwetki i dzieł Wł. St. Reymonta oraz uczczenie rocznicy wybuchu II wojny światowej.

    W harmonogramie znalazły się następuące miejsca:

    - Lipce Reymontowskie

    1. Muzeum Wł. St. Reymonta

    2. fikcyjny grób Boryny

    3.  Muzeum Czynu Zbrojnego

    - Prażki

    1. dom Reymonta, lipa, młyn

    - Czarnocin

    1. pomnik upamiętniający akcję Szarych Szeregów

    - Kołacinek

    1. Dinopark - ścieżka edukacyjna.

    Organizatorem wyjazdu była p. Marzena Kaźmierczak. Zdjęcia z tego dnia dostępne w galerii.

  • MEGAMISJA

    Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „MegaMisja”. Może być on realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Najważniejsze, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. A wszystko to w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Przy realizacji wyzwań dowiadują się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

    MegaMisja stawia na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

    Realizacja programu daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

    Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Honorowym ambasadorem programu jest: Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

    Realizacja programu w naszej szkole odbywać się będzie pod kierunkiem p. mgr Aleksandry Biedroń-Pawlak.

  • Pomoc dla ofiar nawałnic

    Zbiórka rzeczy dla poszkodowanych w nawałnicach, które przeszły nad Polską, dobiegła końca. Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych rzeczy, m. in. kocy, pościeli, ręczników, ścierek, środków czystości, ubrań, zabawek, plecaków, artykułów papierniczych, produktów żywnościowych z długimi terminami przydatności do spożycia dla mieszkańców okolic Rytla i Sulęczyna. W naszą zbiórkę włączyły się Panie z Tarnogórskiego Klubu Kobiet zrzeszającego przedsiębiorcze mieszkanki Tarnowskich Gór i okolic, które przysłały trzy ogromne pudła z rzeczami. Bardzo dziękujemy.

    Serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie, za pomoc w organizacji zbiórki, za każdą nawet najmniejszą rzecz dołożoną do paczek. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu transportu i przewiezieniu zebranych darów, a dziewczętom z Koła Małego Wolontariatu dziękujemy za posegregowanie rzeczy i popakowanie ich do pudeł.

    Koordynatorem akcji była p. Beata Dudek – pedagog szkolny.

  • Inspirująca matma 3- bryły

    Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła już po raz trzeci otrzymała dofinansowanie do  projektu „Inspirująca matma 3 – bryły”  w IV edycji programu grantowego "mPotęga". Projekt skierowany jest dla uczniów klas IV – VII, ich rodziców, rodzeństwa i krewnych. Realizacja przedsięwzięcia polegać będzie na przeprowadzeniu cyklu konkursów matematycznych  z wykorzystaniem klocków GEO i systemu klocków POLYDRON MIX, dzięki którym uczniowie, poprzez zabawę, rozwijać będą umiejętność logicznego myślenia, kształtować umiejętność określania stosunków przestrzennych, rozwijać wyobraźnię,  stymulować i uwrażliwiać na odbiór sensoryczny. Dzięki realizacji projektu uczniowie mający  możliwość konkretnego działania i eksperymentowania zrozumieją pojęcia geometryczne szybciej i zapamiętają je na dłużej, w niekonwencjonalny sposób sprawdzą swoją wiedzę z matematyki i przekonają się, że królowa nauk może być inspirująca.

    Koordynatorami projektu, który będzie realizowany od 18 września do 15 grudnia 2017r., są: p. Bożena Nowak i p. Magdalena Pryczak – nauczycielki matematyki.

    Projekt w kwocie 4 895 zł dofinansowała Fundacja mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    Uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni  naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok w zreformowanej szkole podstawowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Ksiądz Roman Kurzdym - Proboszcz parafii w Karlinie, Pan Marceli Piekarek – Gospodarz Gminy Moszczenica, Pan Marcin Adamczyk – przewodniczący Rady Rodziców wraz z przedstawicielami Rady Rodziców, Zarząd Fundacji Oświatowej „Jarosty”. 

    Pani dyrektor Bożena Nowak – Justyna powitała wszystkich zebranych, a szczególnie gorąco siódmoklasistów – nowy rocznik w zreformowanej szkole podstawowej, nowych uczniów przybyłych do szkoły i najmłodsze pociechy, które po raz pierwszy przekroczyły mury tego budynku.

    - Szanowni Goście, Drodzy Nauczyciele, Kochani Uczniowie. Przed Nami kolejny rok szkolny, czas zdobywania wiedzy, czas nowych wyzwań, poszukiwania i dociekania tajemnic. Chciałabym, byście pamiętali, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale również uczycie się koleżeństwa, szacunku, odpowiedzialności i tolerancji oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Szkoła stawia przed Wami różne wyzwania, czasem łatwiejsze, czasem całkiem trudne. To także dobra nauka życiowa. W ten właśnie sposób uczycie się bowiem osiągać postawione przed Wami cele. I tego właśnie Wam życzę w nowym roku szkolnym. Wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was, gdy zaczną się kolejne wakacje, będzie mógł powiedzieć: „To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny” . Pamiętajcie też, że zawsze możecie liczyć na wsparcie Waszych nauczycieli, którzy chcą dać naszym uczniom korzenie i skrzydła.

    - Mimo wielu trudności rok szkolny 2017/2018 rozpoczynamy z ogromnymi sukcesami. Zostaliśmy zakwalifikowani do ogólnopolskiego edukacyjnego cyfrowego programu „MegaMisja”, otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na nowoczesną pracownię laboratoryjną biologiczno-chemiczną, będziemy realizować projekt „Inspirująca matma 3 – bryły”, na który pozyskaliśmy grant z fundacji mBank, a także złożyliśmy wniosek  w ramach programu rządowego „aktywna tablica” na wyposażenie dwóch pracowni w tablice interaktywne. Gorąco zachęcam również, aby nasi uczniowie i ich rodzice aktywnie włączyli się w projekt plastyczny „Maluj z IKEA”, którego szczegóły znajdują się na stronie internetowej szkoły, facebooku i tablicach ogłoszeniowych szkoły.

     - Szanowni Pedagodzy. Przed Wami kolejne obowiązki i nowe zadania, wiele zapowiadanych zmian  w oświacie. Życzę dużo cierpliwości i optymizmu,  satysfakcji, zdobywania kolejnych stopni awansu zawodowego, doskonalenia warsztatu pracy. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu  i rozczarowań, dużo zapału  i radości, a misja, którą wypełniacie, niech  czyni Was ludźmi bogatszymi  i bardziej wartościowymi.

     - Drodzy Rodzice, bez Waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole Wasza rola jest ogromna, a pomoc nieoceniona, dlatego życzę Wam pociechy i dumy z Waszych dzieci. Mam nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane rezultaty i razem będziemy tworzyli  nową  rzeczywistość w ośmioklasowej szkole podstawowej.

     - Nie moglibyśmy tworzyć  szkoły bez zaangażowania samorządu lokalnego, sponsorów i  instytucji, które czynnie wspomagają nasze wysiłki. Wierzymy, że troska  o warunki, w jakich kształcą się dzieci, jest nie tylko troską rodziców i nauczycieli, ale także władz samorządowych i przyjaciół szkoły, którzy pomagają nam w kreowaniu pozytywnego wizerunku placówki. – podkreślała w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły.

    - Kochani, rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic. Życzę, aby ta wspólna podróż zaprowadziła wszystkich do krainy pełnej tajemnic i przygód. Zadbajmy , byśmy wspólnie dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania – podsumowała dyrektor szkoły.                                                                                                                                                     

  • KONKURS IKEA

                                       UWAGA KONKURS!

    Firma IKEA ogłasza konkurs dla uczniów naszej szkoły, na pracę plastyczną o tematyce, która kojarzy się uczniom z IKEA, pod hasłem „Maluj z IKEA”. Prace w formacie A2 lub A3 wykonane dowolną techniką, podpisane – imię, nazwisko i wiek ucznia- prosimy składać do sekretariatu szkoły w terminie do 11 września 2017r.

    Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie firma IKEA przygotowała niespodzianki.

    Najciekawsze prace ozdobią ściany biurowców firmy IKEA w Jankach i zostaną zamieszczone w katalogach IKEA.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

  • List Rzecznika Praw Dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017!

    Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca. To był trudny rok, rok dźwigania ciężaru reformy oświatowej, rok wielu zmian, ale również rok, w którym o naszej szkole było słychać. Na zasłanym zielonym suknem stole czekały przede wszystkim jeszcze ciepłe świadectwa, nagrody i podziękowania. Większość nagród została rozdana już w środę, na internetowej stronie szkoły widnieją sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów.

    Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami, dziesiątkami wypracowań i setkami zadań doczekali się zasłużonego wypoczynku, ale też musimy to jasno powiedzieć: zdobyli nowe umiejętności. I teraz z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej niż we wrześniu….

    -W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju naszej placówki w mijającym roku szkolnym: nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, władzy samorządowej, sponsorom i przyjaciołom szkoły. Dziękuję Państwu za uśmiech dzieci, za wsparcie, za otuchę, za bezinteresowną pomoc na rzecz szkoły, za dobre słowo i za to, że traktujecie Państwo tę jedną z najfajniejszych podstawówek w powiecie piotrkowskim jako swoiste centrum kultury i kolebkę wychowania- mówiła dyrektor szkoły.

    -Mijający rok szkolny jest  inny niż dotychczas. Nie żegnamy w nim absolwentów. Młodzież z klasy szóstej zostaje z nami. Nie unikniemy jednak rozstania, żegnamy bowiem naszą panią woźną -  Elżbietę Kuchtę.

    - Pani Elu, dziękujemy za lata pracy, dbania porządek i zaangażowania w życie szkoły. Będzie nam brakować Pani optymizmu, szalonych pomysłów, okazjonalnych przebrań, uśmiechu i profesjonalizmu. Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć najlepsze życzenia, a….

    Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia. Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia...? Wiek emerytalny po to jest nam dany, by realizować niespełnione plany. Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia, tylko łykać życie i się delektować. Brać wszystko, co jeszcze do wzięcia zostało, póki posłuszeństwa nie odmówi ciało."

    - Kochani, niech zaczynające się wakacje będą czasem wspaniałego wypoczynku,  a każdy dzień wita Was słońcem i pogodą- życzyła na koniec uroczystości dyrektor szkoły, p. Bożena Nowak-Justyna.

     

  • Odwiedziny w ZOO

         Długa, sześciometrowa szyja żyrafy Tani, czarne pręgi i biała sierść Tygrysów Bengalskich, dostojne Białe Lwy, towarzyskie Surykatki - takie zwierzęta najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego obserwowali w ogrodzie zoologicznym mieszczącym się w Borysewie.

         To właśnie 20 czerwca mali podróżnicy ruszyli w niezwykłą podróż kolorową lokomotywą. I choć z tej lokomotywy „pot nie spływał” jak pisał Tuwim w swoim wierszu, to z przejażdżki najmłodsi wraz z towarzyszącymi rodzicami dowiedzieli się wielu cenny informacji. Jak się okazało ZOO w Borysiewie to niesamowite miejsce pełne dzikich, sympatycznych, ale i groźnych zwierząt. Swoim wyglądem zachwycały rozgadane papugi Ary, dostojne poroże prezentowały Antylopy, a Mandryle ze spokojem obserwowały każdy ruch przechodzących nieopodal turystów.

        Mali podróżnicy mogli również pogłaskać zwierzątka znajdujące się w Mini ZOO, a także poszaleć na dmuchanych zabawkach. Na koniec wszystkich turystów rozgrzanych emocjami ochłodziły zimne lody.

    Opiekunami wycieczki były p. Wioleta Dajcz oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego Ewa Wiśniewska.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach
    ul. Leśna 14
    97-310 Moszczenica
  • tel./fax 44 742 12 13

Galeria zdjęć

Partnerzy