SPIS TREŚCI

Liga Ochrony Przyrody

Od wielu lat w szkole działa Szkolne Koło LOP, kóremu przyświecają za hasło słowa Św. Franciszka z Asyżu:

"Tobie została powierzona Ziemia jak ogród, rządź nią z mądrością".

Koło zajmuje się kształtowaniem postaw proekologicznych u najmłodszych uczniów. Są oni wdrażani do udziału w szkolnych i ogólnopolskich akcjach na rzecz ochrony przyrody: Sprzątaniu Świata, obchodach Święta Drzewa,Dnia Ziemi, Święta Polskiej Niezapominajki.
 Koło zainicjowało i wprowadziło do tradycji szkoły obdarowywanie pierwszoklasistów drzewkiem, które dzieci sadzą na terenie przyszkolnym w dniu ślubowania i mają za zadanie opiekować się nim przez cały czas pobytu w naszej placówce.

Stałym elementem pracy koła jest prowadzenie kącika tematycznego na korytarzu szkolnym, organizowanie konkursów plastycznych poświęconych przyrodzie, turniejów wiedzy ekologicznej.
W roku szkolnym 2008/2009 uruchomiono, dzięki współpracy z IKEA, stację segregacji odpadów.
Koło stara się także wspierać szkolną bibliotekę, dla której zdobywa fundusze poprzez zbiórkę puszek aluminiowych lub kasztanów. Dzięki temu książki mają nowe okładki , a księgozbiór poszerzył się o nowe woluminy.

opiekun koła Anna Kwiatkowska

• Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach